Proč byste si měli nechat namontovat bioklimatickou pergolu?

21.02.2025

Přemýšlíte nad instalací parádního přístřešku na svou zahradu? Pak jste se asi začali dívat na jednotlivé možnosti. Rozhodně zvažte návrh a montáž takzvané bioklimatické pergoly. V čem se liší od klasické pergoly?

Klasická versus bioklimatická pergola

Všichni asi moc dobře víte, jak vypadají klasické hliníkové pergoly. Jedná se o nepohyblivé konstrukce s nohami a střechou, někdy i s bočními stěnami. Nic víc. Ne, že by na nich bylo něco špatného. A co takové bioklimatické pergoly? Víte, o čem je řeč? V tomto případě je odpověď o něco složitější. Jedná se totiž o speciální konstrukci s pohyblivými střešními lamelami. Ty vám umožní přizpůsobit si posezení dle aktuálního počasí.

Dané lamely ovládáte dálkovým ovládáním. Stisknutím tlačítka je můžete buď úplně odhrnout, nechat někde v půlce cesty, či si z nich vytvořit plnou střechu. Jednotlivé lamely navíc můžete natáčet do libovolného úhlu. Díky této funkci na sebe kdykoliv pustíte sluneční paprsky, či je naopak usměrníte podle své nálady. Zároveň se lze snadno ochránit proti dešti, krupobití nebo větru. Zkrátka a dobře – vždy získáte přesně takové posezení, abyste se v něm cítili dobře. V jednu chvíli se budete slunit, v druhou si dopřejete chládek.

Jak vlastně vypadají bioklimatické pergoly?

Jak vlastně vypadá bioklimatická pergola? Na první pohled vlastně téměř stejně jako ta běžná. Jediným rozdílem je střecha, případně boční stěny. Právě v těchto prostorech najdete místo statického kusu plechu pohyblivé lamely. Dobrým příkladem jsou oblíbené bioklimatické pergoly značek Aerolux nebo Adam. Ty navrhují a montují známí odborníci z české firmy ATYPY. Na jejich internetových stránkách uvidíte, jak vlastně zmíněné přístřešky fungují, čím jsou typické a kolik peněz stojí.

komerční sdělení